Praca w domu – 15 zawodów, które możesz wykonywać w domu

Praca w domu...Współczesny rynek pracy różni się całkowicie od tego, co było jeszcze kilka lat temu. Otwiera przed nami wiele możliwości, a często pojawiają się przed nami całkowicie nowe opcje.

Świat pędzi do przodu, a technologia sprawia, że poszukiwanie pracy staje się o wiele łatwiejsze.

Obecnie coraz popularniejsza staje się telepraca i wielu osobom marzy się praca w domu. Przygotowaliśmy więc dla Was mały przegląd zawodów, w przypadku których możliwa jest taka opcja.

Copywriter

praca online

Pisanie to jeden z najpopularniejszy sposobów na zarabianie w domu. Wystarczy tylko talent i dostęp do internetu. Tak niewiele trzeba na odkrycie sposobu na doskonałe źródło zarobku.

Niestety musimy pamiętać, że praca w domu z tej dziedziny jest pożądana przez wiele osób, a zlecenia dostają tylko najlepsi. Panuje też mylne wrażenie, że pisać może każdy. Jednak rzeczywistość może brutalnie zweryfikować nasze plany.

Bloger/Dziennikarz internetowy

chalupnictwo

Bloger czy dziennikarz internetowy to praca w domu przez internet podobna do copywritingu. W obydwu przypadkach zajmujemy się pisaniem tekstów, ale często są to różne typy.

 Dziennikarz internetowy zajmuje się przede wszystkim publicystyką, a bloger może pisać także o własnych wrażeniach i odczuciach.

Głównym zadaniem ich tekstów jest przekazywanie istotnych informacji, natomiast w przypadku copywriterów chodzi przede wszystkim o zachęcenie do kupna produktu lub usług ich klientów

Tłumacz

praca dodatkowa

Osoby świetnie władające danym językiem, głównie po filologii. Mają szansę na wykonywanie pracy tłumacza w domu. To świetny sposób na stałe zajęcie, ale też dodatkowy zarobek.

Współczesne technologie umożliwiają zdobywanie zleceń z różnych, nawet bardzo oddalonych miejsc. Natomiast tłumaczenia mogą dotyczyć różnorodnych treści, np. dokumentów specjalistycznych, tekstów na strony internetowe, a nawet dialogów filmowych. 

Warto wiedzieć: największe szanse na zdobywanie zleceń mają osoby, które znają nietypowy język.

Grafik komputerowy

dodatkowy zarobek

Projektowanie ulotek, banerów, wizytówek, plakatów oraz innych grafik to kolejna praca w domu, która wymaga pewnych umiejętności. W tym przypadku potrzebny będzie nie tylko dostęp do internetu, ale też odpowiednie programy.

Dlatego tego typu zajęcie wymaga pewnego wkładu finansowego, ale w efekcie stanowić będzie doskonałe źródło dochodu. Musimy jednak pamiętać, że tego typu praca na komputerze w domu wymaga zdolności manualnych. Dzięki temu wyróżnimy się na tle konkurencji.

Graficy komputerowi to przede wszystkim artyści, więc w tym przypadku praca w domu bywa nawet zalecana.

W końcu, gdy zajmują się swym zajęciem poza nudnym biurem, mają więcej bodźców stymulujących, które w większym stopniu pobudzą ich kreatywność.

Wirtualna asystentka

zarabianie w domu

To nowy zawód, którego powstanie umożliwił rozwój internetu. Wirtualna asystentka to osoba, która pełni kilka funkcji. Tak naprawdę stanowi ona odwzorowanie asystentki stacjonarnej, czyli pilnuje ona kalendarza pracodawcy. Do jej zajęć zalicza się też:

  • umawianie spotkań,
  • odpowiadanie na telefony oraz maile. 

Jednak zdarza się, że musi ona posiadać znacznie więcej umiejętności. Bardzo często wirtualne asystentki zajmują się przygotowaniem prostych tekstów lub podstawowych grafik.

Takie zajęcie to świetna praca dla mam w domu, ponieważ często nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności. Najważniejsza jest dokładność, sumienność, chęci do pracy oraz komunikatywność.

Specjalista do spraw marketingu

praca chalupnicza

Coraz częściej osoby odpowiedzialne za zadania marketingowe pracują zdalnie. Wszystko dlatego, że tego typu zadania możemy wykonywać z każdego miejsca na ziemi i wystarczy nam kontakt telefoniczny lub mailowy z pozostałymi współpracownikami. 

Niezależnie od tego, czy odpowiadamy za tradycyjne formy marketingu, czy te internetowe, nie musimy pojawiać się biurze, aby prawidłowo wykonać to zadanie.

Dlatego coraz więcej osób decyduje się na tego typu pracę z domu i jest naprawdę zadowolona. Prowadzenie działań marketingowych zdalnie ułatwia coraz więcej programów i platform, które umożliwiają nadzorowanie oraz kontakt z każdym pracownikiem uczestniczącym w konkretnym projekcie.

Programista

oferty pracy w domu

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że programiści to najbardziej poszukiwani specjaliści na rynku pracy. Obecnie coraz częściej mogą oni pracować zdalnie. Bez wątpienia jest to bardzo dobrze płatna praca w domu.

Jednak wymaga ona odpowiednich umiejętności. Od wielu lat na całym świecie występuje niedobór odpowiednio wykwalifikowanych programistów.

Dlatego warto dokładnie studiować ogłoszenia i uczyć się nowych rzeczy, a możemy zarobić nawet kilkanaście tysięcy bez wstawania z fotela.

Jeżeli znajdziesz się w wąskiej grupie specjalistów z konkretnymi, bardzo poszukiwanymi umiejętności, to stoisz na wygranej pozycji w czasie negocjacji z potencjalnym pracodawcą. Wówczas masz szansę nie tylko na wysokie zarobki, ale też wiele innych benefitów.

Researcher

praca dla mam w domu

Wyszukiwanie różnych informacji z sieci to kolejne zajęcia, które można wykonywać z każdego miejsca na świecie. To kolejna praca wymagająca jedynie dostępu do internetu. Przydatna będzie również umiejętność poruszania się w sieci.

Dzięki temu znacznie szybciej znajdziemy konkretne informacje, a poszukiwanie stanie się dla nas banalne. Researcherzy potrzebni są w różnych firmach, a zakres ich działań zależy od specyfiki zakładu, w którym pracują.

Najczęściej spotyka się oferty pracy dla osób wyszukujących informacje na potrzeby różnych badań i ankiet, a także do artykułów. Jeżeli dobrze sobie radzisz z wyszukiwaniem trudno dostępnych informacji, świetnie odnajdziesz się na tym stanowisku.

Rekruter

jak zarabiac w domu

To może zaskoczyć wiele osób, ale pracę rekrutera również możemy wykonywać zdalnie. W końcu analizę CV możemy wykonywać z każdego miejsca na ziemi, a rozmowę kwalifikacyjną bez problemu przeprowadzimy na skypie czy też innej platformie.

To sprawia, że rekruterzy coraz częściej pracują z domu i nie muszą pojawiać się w biurze, aby wykonać swoje obowiązki.

Jeżeli masz odpowiednią bazę kontaktów oraz bez problemu potrafisz ocenić, kto świetnie sprawdzi się na konkretnych stanowisku, to warto poszukać pracy w tej branży.

Sprzedawca internetowy

dobrze platna praca w domu

Sprzedawca internetowy to kolejna świetna praca online. Dotyczy to głównie małych sklepów internetowych, nad którymi bez problemu można zapanować zdalnie.

Tego typu praca w domu polega głównie na zbieraniu zamówień i odpowiadania na pytania klientów, a także przeprowadza aukcji w serwisach typu Allegro. Często takie osoby mają dodatkowe zajęcie i przygotowują też opisy produktów. 

Handlowiec

praca w domu przez internet

Niektórzy mogą mylić pracę handlowca ze sprzedawcą internetowych, ale to dwa kompletnie różne stanowiska. Ta praca może być wykonywana zdalnie, ale często działa też na terenie całego kraju.

Zadaniem handlowca jest głównie pozyskiwanie klientów i to, w jaki sposób będzie on pracował często zależy od branży, w której działa. Niektóre z nich są specyficzne i klienci wymagają ciągłego kontaktu osobistego, w przeciwnym wypadku mogą przejść do konkurencji.

Jednak nawet w tym przypadku, gdy nawiąże się trwałe relacje, to można spokojnie zacząć pracować zdalnie.

Wówczas najważniejsze kwestie z klientami będą omawiane mailowo i telefonicznie. To sprawia, że praca handlowca to doskonały sposób na zarabianie przez internet

Obsługa klienta

praca na komputerze w domu

Kolejnym zawodem, który możemy wykonywać w domu, jest obsługa klienta. Tak naprawdę taka praca nie różni się zbytnio od tej wykonywanej w biurze, ale z pewnością wiele osób ucieszy się, że nie może wychodzić z domu, aby móc ją przeprowadzić.

Tego typu prace chałupnicze cieszą się coraz większą popularnością. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele programów oraz platform, za pomocą których można wykonać większość zadań związanych z obsługą klienta.

Dzięki nim możemy też zapisać konkretne dane, z których będą mogli korzystać pozostali pracownicy podczas naszej niedyspozycji.

To wszystko sprawia, że możliwość zdalnej obsługi klienta staje się coraz łatwiejsza i mnóstwo firm woli zatrudniać tego typu pracowników.

Księgowa

zarabianie przez internet

Księgowa wielu osobom kojarzy się z pracą w biurze. Jednak coraz częściej to zajęcie można wykonywać w domu. W końcu obecnie większość dokumentów i tak krąży w formie elektronicznej, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby księgowość znalazła się w kategorii praca chałupnicza.

Ta dziedzina cały czas się rozszerza i pojawia się coraz więcej programów komputerowych ułatwiających pracę z domu.

Dla klientów nie jest przecież istotne, w jakim miejscu zostaną wykonane wszystkie obliczenia. Najważniejsze, aby wszystko było wykonane dokładnie, a ceny nie były zbyt wysokie. 

Warto wiedzieć: księgowość przeprowadzana zdalnie często wiążę się z niższymi kosztami niż ta tradycyjna, więc z pewnością nikt nie będzie na to narzekał.

Osoba odpowiedzialna za wprowadzanie danych

wprowadzanie danych

Wprowadzanie danych świetnie sprawdzi się jako praca dodatkowa, ale też to dobry sposób na stałe zajęcie. Na tym stanowisku mamy szanse na dobre zarobki, a nie wymaga się od nas szczególnych umiejętności.

Tak naprawdę wystarczy dokładność, sumienność oraz szybkość pisania na klawiaturze. W dodatku coraz więcej firm decyduje się na to stanowisko zatrudniać zdalnych pracowników.

W końcu tak naprawdę nie musimy przebywać w biurze, aby wszystko dobrze wykonać. To sprawia, że wprowadzanie danych to świetna praca chałupnicza w domu.

Trener osobisty/dietetyk

dietetyk online

To stanowisko jest chyba najbardziej zaskakujące w tym zestawieniu. W końcu większości z nas się wydaje, że trener personalny lub dietetyk powinien bezpośrednio współpracować z klientem.

Jednak chałupnictwo cały czas się rozszerza i obejmuje coraz więcej stanowisk, nawet tych, o których wcześniej nie pomyślelibyśmy. Jednak jak zarabiać w domu na stanowisku trener personalny lub dietetyk.

Na początku potrzebujemy odpowiedniej strony internetowej, która umożliwi nam przygotowanie indywidualnych planów dla konkretnych klientów.

Coraz więcej trenerów personalnych i dietetyków udziela konsultacji online (1), a także prowadzi własne profile:

  •  w mediach społecznościowych,
  • blogi,
  • kanały na youtubie,
  • porady mogą też być udzielane za pośrednictwem skypie oraz innych popularnych komunikatorów.

Jak widać zajęć, które możemy wykonywać, jest wiele, a z czasem będzie ich znacznie więcej. Dlatego jeżeli, zależy Ci na pracy z domu, warto przeanalizować swoje umiejętności, a następnie warto się zastanowić, czy mamy szansę przekonać pracodawcę, że nie ma potrzeby dojazdu do firmy.

Być może wkrótce nasze zajęcie dołączy do poszerzającego się grona prac, które można wykonywać z domu, a my staniemy się szczęśliwsi. 

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments