Kurs trenera personalnego 2019 – gdzie i jak szybko zdobyć certyfikat ?

Trener personalny, określany także jako trener osobisty to osoba, która zajmuje się układaniem skierowanego do konkretnej osoby zestawu ćwiczeń oraz uczeniem, jak je odpowiednio wykonywać.

Dzięki współpracy z trenerem personalnym oraz ułożonemu indywidualnie planowi treningowemu (1) możliwe jest znaczne skrócenie czasu treningu koniecznego do uzyskania postawionego celu.

Nieważne czy będzie to zrzucenie zbędnych kilogramów, poprawienie swojej sprawności czy ukształtowanie sylwetki

trener personalny cena

Trener personalny - praca 

Trening indywidualny......Według konkretnego planu, trener personalny pracuje z klientem. Ponadto osoba taka ma również za zadanie motywowanie swojego klienta oraz monitorowanie wyników, jakie uzyskuje.

Warto wiedzieć : trener personalny może pracować na siłowni czy w klubie fitness lub też na swój własny rachunek. 

Kto może zostać trenerem personalnym?

Tak naprawdę zawód ten jest dla każdego, kto kocha sport. Ponadto dobry kandydat na trenera personalnego to osoba, która lubi kontakt z ludźmi.

Trener na co dzień kontaktuje się ze swoimi podopiecznymi i monitoruje ich wyniki. W związku z tym powinien charakteryzować się cierpliwością oraz wyrozumiałością

Istotny jest również silny charakter i umiejętność przekonywania ludzi do swojego zdania. Bez tego nie da się nakłonić klienta do wylewania z siebie siódmych potów na siłowni.

Warto wiedzieć : aby zostać trenerem personalnym nie trzeba posiadać żadnych studiów wyższych związanych z wychowaniem fizycznym, sportem czy fizjoterapią. 

GWARANTOWANE MIEJSCE NA KURSIE TRENERA PERSONALNEGO

Chcesz zostać trenerem personalnym? Zapisz się na kurs klikając TUTAJ. Niestety obowiązuje ograniczona liczba osób, dlatego przy zapisie, użyj kodu: szkoleniackks. Dzięki temu otrzymasz gwarantowane miejsce na kursie.

Jak zostać trenerem personalnym? 

Aktualnie aby zostać trenerem personalnym nie jest konieczne posiadanie jakichkolwiek formalnych uprawnień czy skończenie odpowiedniej szkoły.

Najważniejsza jest wiedza oraz praktyka. Trener personalny powinien być osobą kontaktową oraz znać sposób funkcjonowania ludzkiej psychiki.

Jednak większość siłowni i klubów fitness wymaga potwierdzenia posiadanych umiejętności. W związku z tym dobry trener personalny musi posiadać odpowiednią bazę, którą może zdobyć poprzez kurs trenera personalnego

kurs instruktora silowni

Kursy takie mogą być naprawdę bardzo rozbudowane i obejmować zagadnienia z wielu dziedzin, między innymi: 

 • anatomii,
 • fizjologii,
 • psychologii,
 • dietetyki i suplementacji,
 • fizjoterapii,
 • technik relaksacyjnych,
 • techniki ćwiczeń,
 • organizacji treningu,
 • dostosowywania programu do klienta,
 • podstaw prawnych,
 • przedsiębiorczości.

Kurs trenera personalnego można odbyć w większości dużych miast w całej Polsce. Jednak obecnie w dobie internetu spotkać można także kurs trenera personalnego online.

Czy warto? Jako dodatkowa forma zdobywania wiedzy, na pewno nie zaszkodzi. Jednak nic nie zastąpi praktycznego treningu na standardowym kursie, gdzie można nauczyć się technik pracy z klientem, a nie tylko książkowej wiedzy. 

Gdzie zrobić kurs trenera personalnego? 

Szkolenia dla trenerów personalnych realizowane są w wielu uprawnionych do tego instytucjach. W każdym mieście znajdzie się na pewno kilka opcji.

Warto pamiętać, że najdroższy kurs wcale nie gwarantuje najlepszego przygotowania do pełnienia zawodu trenera personalnego. Warto zagłębić się w ofertę danych kursów i przeanalizować kadrę szkoleniową. 

Warto wiedzieć : należy unikać podejrzanie tanich kursów. Prawdopodobnie nie da się na nich zbyt wiele nauczyć.

Dobry trener personalny powinien posiadać wszechstronną wiedzę i musi być dobrze przygotowany do pełnienia swojej funkcji. W związku z tym zależność trener personalny i cena może się okazać tutaj istotną kwestią. 

Ile kosztuje kurs trenera personalnego? 

Ceny kursów są bardzo zróżnicowane i uzależnione od czasu trwania, programu, kadry nauczającej, miejsca oraz trybu kursu. Kurs trenera personalnego trwa najczęściej od kilku do kilkunastu tygodni.

Uzależnione jest to od intensywności i trybu zajęć. Może to być na przykład 16 dniowy kurs intensywny lub też 7 tygodniowy kurs weekendowy.

certyfikat trenera personalnego

Zazwyczaj cena za kurs trenera personalnego waha się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. 

Cena za kurs trenera personalnego uzależniona jest również od miejscowości, w której ten kurs się odbywa i od konkurencyjności rynku.

W mniejszych miastach ceny kursów zazwyczaj są niższe niż w tych większych, ale nie jest to regułą. Ceny najpopularniejszych kursów kształtują się w przedziale cenowym: 

 • trener personalny Poznań – ok. 1400 – 2000zł, 
 • trener personalny Szczecin – ok. 1200 – 1500zł,
 • trener personalny Gdańsk – ok. 1200 – 1500zł,
 • trener personalny Olsztyn – ok. 1300 – 1500zł, 
 • trener personalny Wrocław – ok. 1300 – 1900zł.

Kursy on-line są zdecydowanie tańsze i ich cena wynosić może nawet ok. 500zł. Kursy takie gwarantują absolwentom także otrzymanie uprawnień zawodowych zgodnych z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej

Warto wiedzieć, że osoby bezrobotne mogą uzyskać certyfikat trenera personalnego za darmo. Wystarczy być zarejestrowanym w urzędzie dla bezrobotnych, aby możliwe było uzyskanie finansowania, np. z Funduszu Pracy czy z Funduszy pomocowych Unii Europejskiej.

Wiele instytucji organizujących tego typu szkolenia znajduje się w ogólnopolskim Rejestrze Instytucji Szkoleniowych, który prowadzony jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. 

A czym jest kurs instruktora siłowni? 

Instruktor siłowni to zawód polegający na prowadzeniu zajęć sportowych. Rolą instruktora jest przygotowanie odpowiednich układów chorograficznych, często w rytm muzyki lub odpowiednich zestawów ćwiczeń dostosowanych do charakteru zajęć. 

W zależności od posiadanych przez instruktora umiejętności, doświadczenia oraz ukończonych kursów może on prowadzić między innymi zajęcia takie jak: 

 • aerobik,
 • aqua aerobik,
 • zdrowy kręgosłup,
 • pilates,
 • zumba,
 • zajęcia na trampolinach.

Mimo że do wykonywania zawodu instruktora siłowni posiadanie specjalnych kursów nie jest konieczne, to jednak większość siłowni czy klubów fitness wymaga potwierdzenia posiadanych kwalifikacji. Dlatego odbycie odpowiednich kursów może zwiększyć szanse na zatrudnienie. 

Ile zarabia trener personalny? 

Niestety początki są zazwyczaj bardzo trudne. Początkujący trenerzy personalni zatrudniają się najczęściej na siłowniach oraz w klubach fitness, gdzie posiadają łatwy dostęp do nowych klientów.

Niestety wówczas zarobki nie są aż tak atrakcyjne, jak w przypadku trenerów, którzy pracują na własny rachunek. Zarobki uzależnione są również w dużej mierze od miejscowości, sukcesów trenera, jego popularności oraz wiedzy.

Przykładowo trener personalny-Warszawa za godzinę treningu bierze zazwyczaj od 50 do 200zł. Z kolei trener personalny-Bydgoszcz zarabia do 150zł, a trener personalny-Rzeszów już tylko ok 60-100zł

Jednak sam trening personalny to nie wszystko. Często trenerzy jednocześnie oferują rozpisywanie planów treningowych oraz planów żywieniowych.

Wówczas do ceny treningu personalnego doliczana jest dodatkowa kwota. Przykładowo trener personalny-Kraków za ułożenie miesięcznego planu żywieniowego i treningowego dla jednego osoby może zarobić od 400 do nawet 2000zł. Z kolei trener personalny-Katowice za to samo zarabia zazwyczaj do 1000zł

Istnieje także wiele innych opcji zarabiania w zawodzie trenera personalnego. Osoba taka posiada możliwość ciągłego zdobywania nowych umiejętności.

Dzięki czemu może pracować jako instruktor treningów grupowych na siłowni, jako opiekun w fitness clubie czy nawet pracując z klientami on-line.

Nie należy się więc zniechęcać. Bardzo dobry trener personalny, z większym stażem może zarabiać miesięcznie nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments