Kurs instruktora fitness 2019 – gdzie i za ile ?

Kurs instruktora fitness.....Jeśli interesujesz się sportem, regularnie ćwiczysz i chcesz pomóc innym poprawić sylwetkę, zapisz się na kurs instruktora fitness. To świetna szansa na znalezienie pracy dla osób, które nie ukończyły kierunku sportowego, a chciałyby trenować innych. 

W tym artykule dowiesz się, jak zostać instruktorem fitness, jak wygląda oraz ile kosztuje kurs w poszczególnych miastach, oraz jakie uprawnienia da ci jego ukończenie. 

kurs trenerski

Co ci da kurs instruktora fitness?

Kurs instruktora fitness umożliwi ci podjęcie pracy jako instruktor w szkołach, klubach sportowych, klubach seniora, w ośrodkach terapeutycznych. Możesz także otworzyć własny klub fitness.

Dzięki legitymacji instruktorskiej oraz certyfikatom popracujesz także poza Polską, w innym kraju członkowskim Unii Europejskiej

Zapytasz: "Ile zarabia instruktor fitness?". Przeciętne zarobki instruktora w Polsce kształtują się w wysokości 2000 zł, przy czym najlepiej zarabiający instruktor fitness ma zarobki w wysokości 2800 zł na rękę, a najgorzej zarabiający około 1700 zł netto. 

Instruktor fitness to praca ciężka. Trener fitness musi cały czas się kształcić i zdobywać nowe specjalizacje, jeżeli chce się utrzymać na i tak już nasyconym rynku. 

Warto wiedzieć: musi to być również osoba z dobrą koordynacją ruchu, umiejąca poruszać się w rytm muzyki fitness i dobrze odnajdująca się wśród ludzi.

Jest to więc bardzo wymagający zawód, ale jeżeli jesteś osobą ambitną i lubisz sport, czemu więc nie spróbować i nie zapisać się na kurs?

GWARANTOWANE MIEJSCE NA KURSIE INSTRUKTORA FITNESS

Chcesz zostać instruktorem fitness? Zapisz się na kurs klikając TUTAJ. Niestety obowiązuje ograniczona liczba osób, dlatego przy zapisie, użyj kodu: szkoleniackks. Dzięki temu otrzymasz gwarantowane miejsce na kursie.

Jak wygląda kurs fitness?

Kurs fitness dzieli się na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną. Dzięki temu zyskasz wiedzę na temat fitnessu oraz prowadzenia zajęć, a także przygotujesz swoje ciało na prowadzenie treningów. 

Część teoretyczna

Obejmuje e-learningową naukę materiału zamieszczonego w internecie przez prowadzącego kurs. Jako kursant, zapoznasz się:

 • z teorią fitnessu - historia sportu, charakterystyka i podział treningu fitness
 • z problematyką zawodu instruktora fitness
 • z metodyką prowadzenia zajęć
 • z zagadnieniami dotyczącymi odpowiedniej diety podczas treningu
 • z podstawami anatomii człowieka, biomechaniki, rozpoznawania i leczenia kontuzji.

Zazwyczaj, godzin teoretycznych jest znacznie mniej niż godzin praktycznych, gdyż podczas ćwiczeń i tak ugruntujesz zdobytą już wiedzę z materiałów kursowych. 

Część praktyczna

Drugą część stanowi część praktyczna, najbardziej wyczerpująca, gdyż zawiera szereg ćwiczeń fizycznych, których musisz się nauczyć, żeby nauczać innych. Trenerki fitness zapoznają cię z podstawowymi formami aerobiku: 

 • HI-LO COMBO - połączenie aerobiku HI- i LO-IMPACT ma na celu poprawienie wydolności układu sercowo-naczyniowego.
 • LO-IMPACT AEROBIC - aerobik o małej lub średniej intensywności prowadzi się z wykorzystaniem układu choreograficznego. Z racji niskich wymagań wysiłkowych idealny dla osób z nadwagą.
 • BODY SHAPE - nastawiony na budowę sylwetki ciała, jest to trening siłowy. Wykorzystuje się w nim sztangi oraz inne wolne ciężary. 
 • FATBURNING - aerobik o stałej, umiarkowanej intensywności redukujący tkankę tłuszczową.
 • ABT - ćwiczenia izolowane z naciskiem na rozwój dolnych partii ciała (brzuch, pośladki, uda). Wykorzystuje się tutaj prosty układ choreograficzny. 
 • TBC - aerobik ogólnorozwojowy z wykorzystaniem stepów, taśm gumowych i ciężarków.
 • INTERVAL - ćwiczenia o zmiennej intensywności. Polega na wykonywaniu jednej czynności najpierw w wysokiej, a później w umiarkowanej częstotliwości. 
 • STRETCHING - zestaw ćwiczeń rozciągających mających na celu zredukować napięcie mięśniowe. Może stanowić rozgrzewkę przed większym treningiem lub stanowić całość treningu.

Warto wiedzieć: na kursie trenerskim nauczysz się choreografii ćwiczeń. Dowiesz się, jak muzyka fitness rozwija koordynację ruchową uczestników treningu. 

Kurs fitnessu - warunki uczestnictwa

Większość kursów oferowanych przez różne firmy mają niezmienne się warunki uczestnictwa. Od kursantów wymaga się: 

 • ukończenia 18 lat,
 • zaświadczenia lekarskiego,
 • wpłaty zaliczki.

Zmienna jest natomiast cena samego kursu. Wysokość ceny zależy od akademii oraz modułów kursu.

Jednak kwota, jaką wydasz na kurs, mieści w granicach 700-1500 zł, radzimy ci potraktować to jako inwestycję w rozwój. Poniżej znajdziesz informacje o cenach kursów w kilku wybranych przez nas miastach. 

klub fitness

Gdzie zapisać się na kurs instruktora?

Kraków

Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę frazę "kurs instruktora fitness kraków", wyskoczy ci lista firm, która oferuje takie kursy w różnych cenach. 

Gdy zaczniesz przeglądać oferty różnych akademii fitness w Krakowie, miej na względzie kilka rzeczy:

 • cenę kursu - zasadniczo im większa cena samego kursu, tym większa jest pewność, że będzie prowadzony przez instruktora-profesjonalistę, który przekaże ci bogatą wiedzę i nauczy prowadzić zajęcia. 
 • specjalizacje - jeżeli już ukończyłeś/aś kurs instruktora fitness, poszukaj nowych specjalizacji, żeby wyróżnić się na rynku. 
 • osobowość instruktora - profesjonalny trener fitness musi znać technikę ćwiczeń, a także umieć zachęcać i dyscyplinować uczestników do treningu. Instruktor musi być komunikatywny i pozytywny wobec ludzi.
 • dokumenty, jakie uzyskasz po kursie - po odbytym kursie powinieneś/aś otrzymać stosowny certyfikat oraz Zaświadczenia Państwowej Licencji Instruktora Aerobiku z numerem identyfikacyjnym wydawanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Oba te dokumenty to świadectwo twoich umiejętności

No dobrze, wiesz już, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze kursu. Sprawdź więc ofertę którejś z akademii fitness w Krakowie

Centrum Kształcenia Kadr Sportowych(CKKS) oferuje kurs instruktora fitness w wysokości 990 zł. W tej cenie mieści się teoretyczne i praktyczne przygotowanie kursanta do prowadzenia zajęć fitness. Nauczysz się: 

 • historii aerobiku, zasad prowadzenia zajęć i dowiesz się, jakich ćwiczeń unikać;
 • zasad kształtowania sylwetki podczas treningów aerobowych ABT i ATC;
 • zasad budowania siły podczas treningów TBC (1) i SHAPE;
 • rozwijania koordynacji ruchowej w HI-LO COMBO;
 • kształtowania wytrzymałości podczas STEP AEROBIKU;
 • ćwiczeń rozciągających w ramach STRETCHINGU.

Dodatkowo, nauczysz się wykonywać inne ćwiczenia aerobowe tak, żeby później przekazać tę wiedzę innym. 

Po zdanym egzaminie przed komisją CKKS otrzymasz dwie legitymacje: legitymację instruktorską w formie książeczki oraz plastikową. Odbycie kursu instruktorskiego w CKKS jest możliwe również w Warszawie oraz Wrocławiu. 

Warszawa

Jakie kursy fitness Warszawa ma do zaoferowania? Możesz odbyć kurs trenerski we wspomnianym już CKKS, ale radzimy ci też zajrzeć do Polskiej Akademii Sportu

Polska Akademia Sportu (dalej PAS) organizuje kurs na instruktora fitness dla dorosłych. Oprócz uiszczenia kwoty kursu w wysokości 1249 zł brutto wymaga się od kursantów: 

 • wykształcenia średniego;
 • ukończenia 18 lat życia; 
 • stwierdzenia braku przeciwwskazań do podjęcia kursu;
 • ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Kurs instruktora fitness w PAS obejmuje część teoretyczną (100 godzin lekcyjnych) oraz część specjalistyczną (150 godzin lekcyjnych).

Podczas zaliczania części teoretycznej dowiesz się o między innymi o teorii sportu, zasadach żywienia w treningu fitness, anatomii oraz fizjologii człowieka i psychologii. Część teoretyczną kończy egzamin ogólny opisowy. 

Część specjalistyczna dzieli się na mniejsze części: ćwiczenia, praca własna kursanta i praktyki instruktorskie. Część ćwiczebna kończy się egzaminem specjalistycznym. 

Już po pomyślnym zaliczeniu wszystkich egzaminów otrzymasz legitymację instruktorską, zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz certyfikat w języku angielskim.

Legitymacja instruktorska wydana przez PAS umożliwia ci pracę instruktora w dowolnym kraju Unii Europejskiej

Wrocław

A teraz zwróć uwagę, jakie szkolenia fitness Wrocław ci oferuje. W tak dużym mieście jest wiele ludzi uprawiających sport.

Czemu więc na tym nie zarobić? Wpisz w Google "kurs fitness Wrocław" i przyjrzyj się, jak wygląda kurs trenerski we wrocławskiej Akademii Trenerów Sportu (dalej ATS).

Za kurs trenera fitness w ATS zapłacisz 990 zł. Przed przystąpieniem do kursu należy wpłacić zaliczkę w wysokości 350 zł, pozostałą kwotę musisz uiścić na 4 dni przed kursem

W pakiecie otrzymasz zajęcia teoretyczne, praktyczne, egzamin BHP oraz końcowy egzamin komisyjny. Kurs w ATS będziesz w małej grupie zajęciowej (do 14 osób), od Ciebie zależy czy obierzesz kurs tygodniowy (od poniedziałku do niedzieli), czy weekendowy (od soboty do niedzieli). 

Kurs kończy się egzaminem. Po zaliczeniu go otrzymasz:

 • certyfikat ukończenia kursu;
 • certyfikat w języku angielskim;
 • legitymację instruktorską.

Dokumenty te honorowane są w dowolnym kraju UE. Jeżeli chcesz się zapisać na kurs i chcesz się dowiedzieć więcej, zajrzyj na stronę Akademii Trenerów Sportu. 

jak zostac instruktorem fitness

Kurs instruktora fitness to najprostsza droga, żeby zdobyć uprawnienia do wykonywania tego zawodu. Nie jest to droga najłatwiejsza, po opłaceniu kursu czeka cię dużo nauki i wysiłku fizycznego, instruktor musi świecić przykładem i mieć piękną sylwetkę.

Kurs trenera fitness przygotuje Cię teoretycznie i praktycznie do trenowania ludzi i pomagania im uzyskać zdrowy wygląd. Ceny kursów są różne instruktaże odbywają się w większych miastach, ale terminy zajęć są na tyle dogodne, że możesz dojeżdżać.

Pozostaje Ci jedynie zapisać się na kurs. Mamy nadzieję, że być instruktorem to marzenie twojego życia!

Jeżeli nie przekonaliśmy Cię do kursu instruktora fitness, zawsze możesz zapoznać się z wymaganiami na kurs trenera personalnego.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments